«

»

Ağu 04

Çam Sakızı Lekesi

Çam sakızı lekesi bir çok insanın başına geldiği gibi  benimde başıma geldi. İnsanlar genellikle temiz hava almak için  hemde piknik yapmak için, çam ağaçlarının bulunduğu bölgeleri tercih ederler.

Çam  sakızı nasıl bulaşır diye merak eden arkadaşlar olabilir.çam  sakızı adındanda belli olacağı üzere çam ağacında oluşur,sıcak hava şartlarında bu sakız eriyerek damlama yapar,Piknik alanında çam ağacı altında bulunuyorsanız üzerinize damlayabilir.

Birde mangal ateşini yakmak için yardımcı olan çıralarda da çam  sakızı bulunur. İnsan ister istemez çoğu zaman bu şekilde de elbiselerimize bulaşabiliyor.

Gelelim çam  sakızı lekesi nasıl çıkartılacağı konusuna. Çam sakızı bulaşmış elbisenizi,bir poşet içine koyarak poşetin ağzını sıkıca kapatın ve buzdolabının buzluğuna koyun, bu şekilde 1 saat kadar buzlukta beklesin ve çıkarın. Buzluktan çıkan elbisenin çam sakızı bulaşmış olan kısmını elinizle ovalayın yada elbise fırçası ile fırçalayın.Büyük ihtimalle çam sakızı dökülecektir fakat azda olsa kalıntı kalabilir,bu kalıntılarıda kolonya ile silerek giderebilirsiniz.

7.764 views

  

1 yorum

  1. OSMAN GÜLAY

    ÇAM SAKIZINI GEREK KUMAŞ GEREKSE ARAÇLARIN ÜZERİNDEKİ ÇAM SAKIZININ TEK ÇIKIRICISI KOLONYADIR KUMAŞIN ÜZERİNE DÖKTÜKTEN SONRA PARMAĞINIZLA HAFİT OVUŞTURUN TEKRAR KOLONYA DÖKÜN KENDİLİĞİNDEN UÇAR ARAÇ TADA AYNI UYGULAMAYI YAPIN

Bir Cevap Yazın