«

»

Tem 30

Strafor ile Duvar Dekorasyonu

köpük ile ev dekorasyonu

insanların yaşadıkları yerin gözüne güzel gözükmesi,mutlu olma nedenlerin başında geliyor.Hayatımızın çoğu zamanını evde geçiriyoruz ve evimizin güzel gözükmesini mutlaka isteriz.

Sizlere ev dekorasyonu için strafor nasıl uygulanır, nereye nasıl modeller yapılabilir konusu üzerine bildiklerimi paylaşacağım.

Strafor’un ham maddesi petroldür.Petrolden üretilen bu küçük köpük parçacıkları,belirli aşamalardan geçerek belirli yada tüketici isteğine göre kalıp haline getirlir.

Evimiz yada iş yerimiz için, kabartma bir dekor istiyorsak en doğru malzeme strafordur. İstediğimiz şekil yada motifi duvarımıza uygulamak istiyorsak, yapacağımız ilk iş yapı malzemeleri satan bir firmadan, görselliğe yetecek kadar strafor almak.

Aldığımız straforu kestirmek için, lazer yada cnc kesim yapan herhangi bir firmaya götürerek,istediğimiz şekli ve ebatını belirtiyoruz ve kestiriyoruz. Kesilen straforu uygulanacak bölgeye silikon ile yapıştırıp, boya yapar gibi üzerini, sulandırılmış alçı ile boyuyor ve kurumasını bekliyoruz. Bu işlem straforun duvar ile bütünlüğünü sağlamak ve dış etkenlerden korumak için mutlaka önerilir.

Yapacağınız işlem bu kadar, dilerseniz isteğinize göre uygulanan dekora, duvar rengi  yada gözünüze hitap etmesini istediğiniz bir renkte, boya uygulaması yapabilirsiniz.

546 views

  

Bir Cevap Yazın